Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ve Assistance Coordination Unit is an offical Organization (ACU) iş birliğin ile HKÜ’de “10 Ödül’” töreni gerçekleştirildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı “10 Ödül” törende öğrencileri ACU ödüllendirdi. HKÜ’de gerçekleştirilen iftar yemeği ile başlayan program, yemeğin ardından ödül töreni ile devam etti.

Ödül töreninde öğrencilere hitap eden Hasan Kalyoncu Üniversitesi rektör vekili Prof. Dr. Edibe Sözen ‘’Başarılarınızın devamını diliyorum bundan sonraki dönemlerde de birlikte olmayı ve yüksek lisansınızda da aynı başarınızı devam ettirmenizi canı gönülden istiyorum’’ diyerek ödül törenini başlattı.

HKÜ KalMIREC Göç Araştırma Merkezi ile ortak projeler yürüten ACU, HKÜ’nün farklı bölümlerinde öğrenim gören altısı Suriyeli dördü Türk derslerinde başarı göstermiş öğrenciyi ödüllendirdi.

Öğrenciler ödüllerini rektör vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, KalMIREC Göç Araştırma Merkezi Müdürü Doç.Dr. Emel Topçu, KalMIREC Göç Araştırma Merkezi Müdürü Yardımcısı Doç.Dr. Tuba Büyükbeşe, ACU Genel Müdürü Mouhamad Hassno ve ACU koordinatörü Fatih Şanlı’nın ellerinden aldı.

10 Ödül törenine aileleriyle katılan öğrenciler duygu dolu anlar yaşadı. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

HKU HABER MERKEZİ FATMA ÖZCAN