HKÜHABER / HKÜ’nün de katılımcıları arasında olduğu ATUTER Travma Sempozyumu, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde gerçekleşti.

Atuder Travma Sempozyumu açılışı, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde gerçekleşti. Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ),
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), ve Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) işbirliği ile düzenlenen sempozyuma, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen’i temsilen Prof. Dr. Ayla Yaman katılarak bir konuşma yaptı.

Programın açılışında konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür , Gaziantep’in dinamik bir şehir olduğunu belirterek, gerek iç ve dış göçleriyle gerekse sanatsal, sportif ve bilimsel aktiviteleriyle her zaman öncü olduğunu ifade etti.

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) Başkanı Prof. Dr. Başar Cander, Gaziantep’in acil tıp açısından çok farklı bir şehir olduğunu belirterek, acil tıp tarihine Gaziantep’in adını altın harflerle yazdırdığını vurguladı. 

HKÜ’YÜ PROF. DR. AYLA YAMAN TEMSİL ETTİ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörünü Temsilen Prof. Dr. Ayla Yaman, Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak acil tıp alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Yaman, “İki yıllık bir ilk ve acil yardım bölümümüz var. Bu alanda da önemli bir eksiği kapattığımızı düşünüyorum. Acil tıp alanında tabi ki hekimlerin olduğu kadar diğer sağlık meslek mensuplarının da önemli rol ve sorumlulukları var. Bu alanda biz de Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak ilk ve acil yardım bölümü ile bu alana katkı vermeyi sürdürüyoruz. Tabi ki diğer sağlık ile ilgili alanlarımızda yine bu şekilde katkılarını sürdürüyorlar” ifadelerine yer verdi.

HKU HABER MERKEZİ – MEHMET SÖNMEZ