Gaziantep’te Türk Musiki Sanatının tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Altın Fıstık Türk Sanat Müziği Amatör Ses Yarışması düzenlenecek.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, milli kültürümüzün en önemli yapı taşlarından olan Türk Musiki Sanatına hizmet edecek yetenekli genç seslerin kazandırılmasına destek olmak ve Türk Müzik Sanatının tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 2. Altın Fıstık Türk Sanat Müziği Amatör Ses Yarışması düzenleyecek.

YARIŞMA NASIL OLACAK?

Ön eleme aşamasının ardından Seçici Kurulun gözetiminde sazlarla hazırlık çalışması yapılacak. Bu çalışmada finalistler; önerdikleri iki adet eserden Seçici Kurulun işaret edeceği bir tanesini okuyarak sazlarla uyum, sahne ve mikrofon hakimiyeti konularında finale hazırlanacak.

Halka açık olarak yapılacak finalin ardından ise aynı gece değerlendirme sonuçları açıklanarak, finalistlere ödülleri takdim edilecek.

ÖDÜLLER

3 Haziran’a kadar başvuru yapılacak yarışmada birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin ve üçüncüye ise bin 500 TL ödül verilecek ve yarışmada finale kalan tüm yarışmacılar, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Korosu’na süresiz katılma hakkına sahip olacaklar.

BAŞVURU

Başvuru şartlarına ve Başvuru Formuna bu linkten ulaşılabilir.
https://gaziantep.bel.tr/altin-fistik-sartname.php

HKU HABER MERKEZİ – KEVSER ŞAN