Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Valiliği öncülüğünde başlatılan “Bir Çocuk Bir Dilek” projesi kapsamında şehirde yaşayan yetim ve öksüz çocuklara mektup yazarak yerine gelmesini arzuladıkları isteklerini kendilerine bildirmelerini istedi.

Ramazan Bayramı öncesi çocuklara “ağabeyleri” olarak yazdığı mektupta onlara olan sevgisinden bahsederek istedikleri üç dileği kendisine iletmelerini isteyen Vali Gül, mektubunda şunları kaleme aldı:

“Sevgili Kardeşim,

Bu mektubu bir ağabey ve devletimizin sizlere hizmet etmesi için gönderdiği İl Valisi olarak yazıyorum.

Kardeşim, bizi biz yapan değerlerimizin başında bayramlarımız geliyor. Her bayram, birliğimiz, bütünlüğümüz, kardeşliğimiz ve dayanışma duygularımızı daha da güçlendiriyor. Önümüzdeki Ramazan Bayramı, Gaziantep Valiliği’nin öncülüğünde Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız ve Hayırseverlerimiz ile birlikte “Keşke bu bayram; yapsam, alsam, gitsem!” dediğiniz bir dileğinizi gerçekleştirmek istiyoruz. Hiçbir şeyin hayatta olmayan sevdiklerinizin yerini dolduramayacağını biliyor, sevdiklerinizin ve bizim tek isteğimizin sizlerin vatana-millete, hayırlı evlatlar olarak yetişmesi olduğunu bilmenizi istiyoruz. Milletimize ve devletimize emanet olduğunuzu unutmuyor, gözlerinizden öpüyorum”

Gaziantep’te uygulanan “Açık Kapı Sahada” projesi kapsamında gerçekleştirilen hane ziyaretlerinde öksüz ve yetim çocuklara iletilecek olan Vali Gül’ün mektubuna yazılacak üç dilekten bir tanesi yerine getirilecek.

HKÜ HABER MERKEZİ