GAZİANTEP / TÜBİTAK tarafından 13.’sü düzenlenen Ortaokul öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erdem Koleji öğrencileri 3 proje ile Adana’da yapılacak olan bölge sergisine davet edildi.

Erdem Koleji öğrencileri ve danışman öğretmenleri tarafından hazırlanan 3 Proje ile TÜBİTAK’ın düzenlediği Orta Okul öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erdem Koleji’ de yer alacak.

Geniş Proje kapsamında Erdem koleji öğrencilerinden Umut Cingisiz ve Metehan Özcan ve Matematik Öğretmeni Gizem Güneysu danışmanlığında “Karesel Sayıların Karekökünü Pratik Yoldan Hesaplama” isimli projesi ile sergide sunum yapmaya hak kazandı.

”100 ile 1000‘e Tamamlama Yoluyla Kısa Yoldan Çarpma İşlemi” isimli projesi ile de Erdem Koleji öğrencilerinden Abdullah Savranlı ve Vehbi Kayra Ulucan’ın ve Matematik Öğretmeni Gülay Künç önderliğinde Adana bölgesinde sunum yapmaya hak kazandı.

Erdem Koleji Robotik Kodlama Öğretmeni Vahit Koray Şenpekmezci önderliğinde Bayram Eren Çavuş’un “Akıllı İlaç Kullanımı Kiti ile İlaçları Zamanında Kullanma Algoritması ve Yazılımı” projesi ile yazılım dalında sunum yapacakları belirlendi.

HKÜ HABER MERKEZİ – GÖKÇE DAĞDELEN