HKUHABER- Erdem Koleji öğrencilerinden Bengü Yılmaz’ın çizdiği Antartika resmi, Horseshoe Adası’nda kurulan Türk bilim üssünde sergilendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kutup Erken Kariyer Bilim İnsanları Derneği  POLREC İTÜ Kutup Araştırmaları Uygulama Araştırma Merkezi ve POLSTEAM Kutup Araştırmaları Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen uluslararası resim yarışmasında Erdem Koleji 3. sınıf öğrencisi Bengü YILMAZ, yarışma için çizdiği Antarktika resmiyle jüri özel ödülü almaya hak kazanmıştı.

3. Ulusal Bilim Seferi kapsamında, Antartika’nın Horseshoe Adası’na kurulan Türk Bilim Üssünde, dereceye giren bu resim ve yarışmada dereceye giren diğer resimler; Türk Bilim Üssünün açılışının gerçekleşmesinin ardından oradaki bilim insanları tarafından sergilendi ve resimlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Kurum olarak çok gururlu olduklarını belirten Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Kızımızın çizdiği resim, şu an dünyanın diğer ucunda sergileniyor. Ne kadar gurur duysak az. Kendisini tebrik ediyorum. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABER: İBRAHİM TÜRK – CANER KARGIN