Kadın ve Demokrasi Derneği (Kadem) Kültür Sanat Komisyonu tarafından “Pozitif Düşüncenin Gücü”başlıklı bir söyleşi gerçekleştirildi.

Kadem il temsilciliği binasında gerçekleşen söyleşiyi, Bireysel Yaşam Koçu Fatoş Tümmü gerçekleştirdi. Tümmü, katılımcılara fiziksel rahatsızlıkların psikolojik nedenleri hakkında bilgiler verildi. Günlük hayatta karşılaşılan zorluklarla başa çıkmanın yollarını anlattı.

Tümmü ‘’Geçmişte yaşanılan travmatik olaylara inmek ve bağ kurmak gerekiyor. Sorunlarımızla konuşmamız ve sorunları yaratan insanları affetmemiz gerek. Affetmeden özgür ve mutlu olamayız. Başa çıkmak halı altına süpürmek demek değildir.’’ diyerek, aşırı korumacılığın ve başarısızlıkla yargılanma korkularının anne karnındaki dönemin yanı sıra, çocukluk ve okul dönemlerinde de yaşanabileceğini, yaşamdan ve danışanlarından örnekler vererek anlattı. Çözüm yolları hakkında pratik bilgiler verdi.

Tümmü; göz, vertigo, artrit, karaciğer, dalak, akciğer, böbrek, göğüs, kilo ve tansiyon gibi rahatsızlıkların temelinde yatan, geçmişte yaşanmış ruhsal durumlardan kaynaklandığını söyleyerek katılımcıları bilgilendirdi.

Söyleşi fotoğraf çekimi ile sona erdi.

HKÜ HABER AJANSI – FATMA ÖZCAN