Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin turizm sektör temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Gaziantep Valisi Gül, turizm sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda sürdürülebilir olması gerektiğinin altını çizerek özellikle “Mutfak, Musiki ve Mimari”nin muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi.

Vali Gül, “Gaziantep’i diğer merkezlere bağlayan Yesemek, Zeugma, Rumkale gibi önemli turizm merkezlerimiz var. Gaziantep’e gelen bir turistin ilimizde artı bir gün daha kalmasını nasıl sağlarız bunların çalışmasını yapmamız gerekiyor. Nehir turizmi önemli, Zeugma, Rumkale, Atatürk Barajı, Halfeti gibi alanları konuşmamız değerlendirmemiz lazım. Bu şehre hızlı tren gelecek ve geldiği zaman perakende sektöründe hareketlilik olacak. Çünkü bizdeki ürünler markalı ürünler kalitesinde ve fiyatları çok ucuz. İnsanlar günü birlik alışveriş yapmaya gelecekler. Bunu şimdiden gündeme almamız lazım”dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise kurumsallaşma ve modelleme üzerinde durularak en hızlı şekilde harekete geçilmesi gerektiğini dile getirdi.

Toplantıya katılan turizm sektör temsilcilerinin sorun, görüş ve önerileri dinlenerek, şehir turizminin canlandırılmasında oluşturulan yürütme kurulunda alınan kararların en yakın sürede faaliyete geçirileceği açıklandı.

HKÜ HABER MERKEZİ ASLI NUR GEZER