HKÜHABER / HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesinin ulusal ve uluslararası düzeyde büyük bir başarı örneği olmaya devam edeceğini belirtti.

Kalyon Holding’in inşaat, enerji, gayrimenkul yatırım ve havacılık sektöründeki kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile Hasan Kalyoncu Üniversitesinin (HKÜ) akademik yönetimi ‘Ortak Aklımızla Geleceğe’ çalıştayı için Antalya’da bir araya geldi.

8-10 Mart tarihleri arasında düzenlenen Ortak Akıl Çalıştayı, 8 Mart akşamı Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Öncelikle fedakârlıkları ve emekleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayan Cemal Kalyoncu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şirket olarak 45. yılımız olsa da rahmetli babam 70 yıl önce ailemizi sektörle tanıştırmıştı. Hep birlikte başarılarla dolu 45 yılı geride bıraktık. Kalyon’u bir dünya markası haline getirdik. Bugün Katar’dan Arnavutluk’a, Özbekistan’dan Peru’ya kadar büyük bir coğrafyada Kalyon’la çalışma taleplerini yoğun bir şekilde görüyoruz. Farklı sektörlerde iz bırakan büyük projelere, dev eserlere sizlerle birlikte başarılı bir şekilde imza attık. Gücümüzü birlikteliğimizden aldık ve bu birliktelik bizi daha nice başarılara götürecek.”

Cemal Kalyoncu, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü, Rektör Yardımcıları ve Dekanlarıyla Kalyon Grup bünyesinde yer alan inşaat, enerji, gayrimenkul ve havacılık gruplarını ayrı ayrı tebrik etti.

“Hasan Kalyoncu Üniversitesi büyük bir başarı örneği olmaya devam edecek”

9 Mart Cumartesi günkü çalışmalar , Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu ve Kalyon Holding İcra Kurulu Üyeleri ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen’in konuşmalarıyla başladı.

45 yılda birçok başarıya imza attıklarını, yeni yatırımlarda ise teknolojiye her zamankinden daha fazla yatırım yapacaklarını ifade eden Cemal Kalyoncu, sosyal sorumluluk alanında en büyük icraatları olan Hasan Kalyoncu Üniversitesinin ulusal ve uluslararası düzeyde büyük bir başarı örneği olmaya devam edeceğini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından kurumsal değerler ve farkındalık başta olmak üzere Kalyon’un misyonu, geleceğe bakış açışı, sektörel ve küresel tercihlerinin 8’er kişilik gruplarda ele alındığı bir ortak akıl toplantısı düzenlendi.

“Prensiplerimizden asla taviz vermedik…”

Söz konusu toplantıların ardından düzenlenen gala yemeğinde duygusal bir konuşma yapan Cemal Kalyoncu, Kalyon’u kurarak bugünlere gelmesinde büyük emeği olan rahmetli ağabeyi Hasan Kalyoncu’yu andı ve şirket olarak kuruldukları günden bu yana dürüst olmak ve iyi iş ilişkileri kurmak, işi zamanında yapmak, kaliteli iş yapmak gibi 3 ana prensibi benimsediklerini ve yıllar içerisinde bu prensiplerden asla taviz vermediklerini, bu sayede büyük başarılara imza attıklarını ifade etti. Bundan sonraki dönemde de kurum olarak akıllı binalar, akıllı altyapılar ve şehirler, yapay zeka ve nesnelerin interneti ile hız çağına gireceklerini söyledi.

“Ülkeme, aileme ve çalışanlarıma olan inancım tamdır”

Cemal Kalyoncu; bugün güçlü bir marka olmak için nitelik, yarar, değer, kültür ve kurumsal kimlik gibi tam 5 unsura ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kurulduğumuz günden bu yana teknolojiye, inovasyona ve tasarıma önem verdik. Hedefimiz; çevreye duyarlı bir şekilde, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktı. Bütün bunları yaparken sosyal sorumluluğu da hiçbir zaman unutmadık. Vakfımız ve Üniversitemizle birlikte; adalet ve ahlaki değerlerimize uygun eğitim veren, araştırma ve yenilik odaklı kurumlar oluşturmayı hedefledik.

Önümüzdeki on yıl içinde önemli stratejik önceliklerimiz şu şekilde sıralanabilir sürdürülebilirlik, ortak karar alma, sektörler arası bilgi ve tecrübe aktarımını artırarak sinerji oluşturmak.”

Etkinliğin son gününde ortak akıl toplantılarından çıkan sonuçları değerlendirmek üzere holding bünyesindeki bütün gruplarla ayrı ayrı bir araya gelen Cemal Kalyoncu, yöneticileriyle birlikte geleceğe yönelik yol haritasını belirledi.

KALYON’UN ENLERİ

525 km karayolu ve tünel inşaatı
Dünyanın en büyük güneş enerjisi santrali (Konya)
133 km Türkiye’nin en büyük içme suyu projesi (Melen)
Türkiye’nin en büyük rüzgar enerjisi santrali
Dünyanın en büyük havalimanı (İstanbul Havalimanı)
KKTC Dünyada ilk askılı sistem su hattı deniz geçişi
Avrupa’nın en büyük ileri biyolojik atık su arıtma tesisi
Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun ilk Vakıf Üniversitesi (Hasan Kalyoncu Üniversitesi)

HKÜ HABER MERKEZİ