RTÜK tarafından organize edilen “11. Gelecekle İletişim Çalıştayı”na Hasan Kalyoncu Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Türkiye’de okuyan uluslararası öğrencilere yönelik her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 11. kez düzenlenen “Gelecekle İletişim Çalıştayı” Gaziantep’te “Kurtuluş Mücadelelerinde Medyanın Rolü” ana temasıyla başladı. 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin

“Bu çalıştay kurumumuzun dünyaya açılan penceresi” 

Programda açıklamalarda bulunan RTÜK Başkanı Ebu Bekir Şahin, “ Bu çalıştayla gönül coğrafyamıza mensup kardeşlerimizle kaynaşıyor, ülkelerimizin tezlerini birbirimize daha iyi aktarıyor ve tek vücut oluyoruz” dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül

“Böyle bir çalıştay için Gaziantep doğru yer” 

“Kurtuluş Mücadelelerinde Medyanın Rolü” temasına değinen Gaziantep Valisi Davut Gül, “Böyle bir çalıştay için Gaziantep gibi bir şehrin seçilmesi gerçekten isabetli bir karar olmuş bence. Çünkü Gaziantep milli mücadelede, milli mücadelenin başlangıcında 6 bin 317 şehit veren bir şehir. ” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Edibe Sözen

“Çalıştay’ın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Çalıştayın ev sahipliğini yapan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen ise “RTÜK himayelerinde ve üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu çalıştayın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu çalıştayın bizlere yeni bir şuurla yeni bir gelecek için bilinçlenme noktasında çok şey katacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

RTÜK üyeleri Prof. Dr. Edibe Sözen’i makamında ziyaret etti

Konuşmaların ardından çalıştayın panel kısmına geçilirken, 15 ülkeden çalıştaya katılan 45 öğrenci tarafından çeşitli konularda sunumlar yapıldı.

Çalıştaya RTÜK Başkanı Ebu Bekir Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, RTÜK üyeleri, diğer protokol üyeleri, akademisyenler ile çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

HKÜ HABER MERKEZİ