“SAP Genç Profesyoneller Programı” Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ev sahipliğinde, Gaziantep Sanayi Odası ve SAP Türkiye işbirliğinde başladı.

Genç girişimcilerin 21. yüzyılın gerektirdiği dijital becerilerle donatılmasına yardımcı olmak amacıyla yenilikçi teknolojilere odaklanan “SAP Genç Profesyoneller Programı” Gaziantep’te başladı.

HKÜ Mühendislik Fakültesi ile Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve SAP Türkiye işbirliğinde organize edile SAP eğitimi 400 müracaatın arasından şeçilen 25 kişi ile HKÜ kampüsünde düzenlenen açılış töreniyle eğitime başladı.

Açılış programında HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen bir konuşma yaptı.

SAP, 2012 yılında kurduğu SAP Eğitim ve Geliştirme Enstitüsü (SAP Training and Development Institute-TDI) ile gençlere sürdürülebilir çalışma olanakları yaratmayı desteklemekte ve faaliyet gösterdiği ülkelerin ekonomik büyümesine katkı sağlamakta.

SAP Eğitim ve Geliştirme Enstitüsü tarafından yürütülen ‘SAP Genç Profesyoneller Programı’ kapsamında bugüne dek dünya genelinde 22 ülkede 2 bin 130’dan fazla genç eğitim aldı.

SAP HAKKINDA

Ürünleri işletmelerin müşteri ve iş etkileşimlerini izlemelerine izin veren bir Alman yazılım şirketi tarafından geliştirilmiştir. SAP, özellikle Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) ve veri yönetimi programlarıyla ünlüdür. SAP, Sistemler, Uygulamalar ve Ürünlerin kısaltmasıdır.

IBM’de çalışan 5 kişi tarafından üretilmiş olan SAP, 1972’de Almanya’da küçük bir yazılım şirketi olarak sadece bir müşteri ye özel olarak başladı. SAP, Sistemler(Systems), Uygulamalar(Application) ve Ürünler’in(Product) kısaltmasıdır. Kurucularının, daha önceki yazılımlarda olduğu gibi bir kullanıcı istediğinde verileri işleyebileceği bir yazılım üretme vizyonu vardı. Imperial Chemical Industries’in Alman şubesi olan müşterileri için SAP, 1972’de gerçek zamanlı bordro ve kart sistemi geliştirdi.

HKUHABER – KEVSER ŞAN