Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) “2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” listesinde üst sıralarda yer aldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde gerçekleşen “2018 Yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” açıklandı.

4 boyut ve 19 göstergeye göre yapılan endekste, Hasan Kalyoncu Üniversitesi 164 üniversite arasında 42. sırada yer aldı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 2018 yılı ‘Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ sıralamasında, vakıf üniversiteleri arasında 12. tüm üniversiteler arasında ise 42. sırada yer aldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) öncülüğünde gerçekleştirilen endekste HKÜ, 164 üniversite arasında üst sıralardaki yerini korudu.

‘’HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ, YENİLİKÇİ VE GİRİŞİMCİ ÜNİVERSİTEDİR’’

2018 Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi hakkında düşüncelerini ifade eden HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen: “Açıklanan girişimci ve yenilikçi üniversite endeksi bizleri gururlandırdı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi; 7 fakültesi, 25 bölümü, 2 yüksekokulu ile bölgenin ilk vakıf üniversitesidir. Üniversitemiz; kuruluşundan bu yana yaptığı atılımlar, geliştirdiği projeler ve topluma sağladığı iş birlikleri ile her yıl gelişimini sürdürerek bölgenin önemli üniversiteleri arasında yer almaktadır. Kalyoncu İnovasyon Teknoloji ve Transfer Ofisi (KALİTTO), Kalyon Garaj Prototipleme ve Girişimcilik Merkezi, tescilli patentleri, üniversite-sanayi iş birliği, Amerika Slikon Vadisinde bulunan Kuluçka Merkezi, süreli yayınları, sözleşmeli sanayi projeleri, organize sanayi bölgesinde yeni kurulan Teknoparkı ile koşar adımlarla ilerleyen yenilikçi ve girişimci bir üniversitedir. Teknolojik alt yapısı, iş birliği ve etkileşimleri, güçlü akademik kadrosu ve girişimci ruhuyla bu çıtayı daha da yükselterek adından daima söz ettirecek çalışmalar içerisinde olacaktır. Üniversitemizin başarı grafiğini her daim yüksek tutan tüm çalışanlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kalyoncu İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi (KALİTTO), katkı sağlayan tüm akademisyen, girişimci, öğrenci, personel ve paydaşlarına teşekkür mesajı iletti.

HKÜHABER MERKEZİ