Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Engelsiz Öğrenci Birim ve Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Gaziantep Şubesi, “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” dolasıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Engelsiz Öğrenci Birim ve Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği Gaziantep Şubesi, “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” dolasıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Bir trafik kazası sonucu görme yetisini kaybeden bir fotoğraf sanatçısının, dış dünyanın kendisini fark etmesi için bastonunu beyaza boyamasıyla oluşmuş, bu yüzden dünyada engelli hareketi olarak sayılan “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası”, HKÜ Engelsiz Öğrenci Birimi ve Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği tarafından kutlandı.

Kahvaltı programına, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün eşi Gülden Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, AK Parti Milletvekili Nejat Koçer’in eşi Füsun Koçer, AK Parti Milletvekili Ahmet Uzer’in eşi Songül Uzer, Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman’ın eşi Esra Karaduman, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun eşi Seval Fadıloğlu ve çok sayıda davetli katıldı.