Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde , “Sınav kaygısı ve motivasyon” konulu bir seminer düzenlendi. Seminere HKÜ Mütevelli Heyeti Üyesi Songül Kalyoncu da katıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Mehmet Dinç tarafından “sınav kaygısı ve psikolojik dayanıklılık” semineri verildi. Etkinliğe, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Vali Yardımcısı ve Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Songül Kalyoncu, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenleri ile 12 sınıf öğrencileri katıldı.

Seminerde konuşan HKÜ Öğretim Üyesi klinik Psikolog Dr. Mehmet Dinç, üniversite adayı öğrencilere öneri ve tavsiyelerde bulundu.

“ZAMANI VERİMLİ KULLANMAK ÖNEMLİ”

Hedefe ulaşabilmek için iki önemli kuraldan birinin zaman, diğerinin de hedefe odaklanmak olduğunu vurgulayan Dinç, “Zamanı verimli kullanmak çok önemli. Zaman kadar önemli olan bir şeyi gerçekten istemek ve bunu başarabilmek için planlar yapıp mücadele etmek de son derece önem arz etmektedir. Yakın zaman içinde sizleri önemli bir sınav beklemektedir. Eğer siz tüm bahanelerden arınarak sınavınıza adapte olur ve bu sınavı gerçekten kazanmayı isterseniz, başaran sizler olacaksınız. Unutmayın ki daha çok bahanesi olan değil, yılmadan çalışanlar başaracaktır. Her tür bahane ve problemden sıyrılın, hedeflerinize odaklanın. Şunu da atlamamak gerekir, sınav çok önemli ama kesinlikle dünyanın sonu değil. Eğer sınavınız iyi geçmese bile bu sizde asla hedefe ulaşmada engel oluşturmasın. Hedefe ulaşana kadar çalışmaktan vazgeçmeyin, olumsuz düşüncelerden, olumsuz kişilerden uzak durun ve başarıya odaklanın” şeklinde altın öğütler verdi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Mehmet Dinç Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’na kitap ve plaket takdim etti.

HKÜ HABER MERKEZİ