HKÜ ve Gaziantep İŞKUR iş birliği ile ”İŞKUR Kampüste” kariyer etkinliği düzenlendi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ve Gaziantep İŞKUR iş birliği ile ‘’İŞKUR Kampüste’’ kariyer etkinliği düzenlendi. Gerçekleşen etkinlikte geleceğin meslekleri, kariyer olanakları, istihdam alanları ve İŞKUR destekleri konuşuldu.

ÖĞRENCİLERİMİZİ İŞ HAYATINA HAZIRLIYORUZ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile HKÜ Hukuk Amfide gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan ve güçlü yarınlarımız için gençlerimizin yanında olan İŞKUR’a teşekkür ederim diyen HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen ‘‘İŞKUR Kampüste projesiyle birlikte gençlerimiz, teorik bilgi ve birikimlerini pratiğe dökerek önemli tecrübeler edinmektedir. Bu tecrübeler, gençlerimize iş yaşamında başarılı bir grafik çizmelerini sağlamaktadır. Böylelikle hem pratik hem de teorik olarak hazır olan gençlerimiz, iş yaşamına hemen her anlamda hazır hale gelmektedir. Gençler için iki önemli süreç var; biri üniversiteyi kazanmak, ikincisi iş bulmak. Bu anlamda size iki yönlü bilgi akışı sağlayacak bir program olması amacıyla oldukça yararlı ve verimli içeriğe sahip etkinliğimizi düzenledik’’ dedi.

GENÇLERİN YANINDAYIZ

Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sıraç Ekin ise, ‘‘Gençlerin yanında olmak, onların istikrarını sağlamak, tecrübelerimizi onlara aktarmak ve onlara yol göstermek için buradayız. Öğrencilerimizin hem mezuniyet öncesi hem mezuniyet sonrası edinecekleri bilgilerle iyi bir noktaya geleceğinden hiç şüphem yok’’ dedi.

HKUHABER – KEVSER ŞAN