HKUHABER / İstiklal Marşının kabul edilişinin 98’inci yıl dönümü sebebiyle Şahinbey Belediyesi ‘İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması’ düzenlendi.

Yarışmaya katılan minik öğrenciler, büyük bir öz güvenle sahneye çıkarak okuma hünerlerini sergilediler.

Yarışmaya yoğun ilgi

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, kurum müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler izledi.

HKÜ’YÜ HAKKOYMAZ TEMSİL ETTİ

Yarışmanın jüri üyeliklerini Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üy. Murat Kılıç, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Öğretim Üy. Sakine Hakkoymaz, Şehit Adem Yavuz Ortaokulu Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Perihan Küçük Kılıç ve Yeşilkent Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Safiye Handan Çatal yaptı.

“ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN”

Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu, törende yaptığı konuşmada, “İstiklal Marşımız milletimizin bağımsızlık yolunda vermiş olduğu o kahramansı ve destansı mücadelenin şiire, mısralara dökülmüş hali. Rabbim bizlere bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Rahmetli Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nı kalbinden gelen imanla ve vatan aşkıyla yazmış. Her kelimesi ve mısrası muhteşem. Allah Mehmet Akif Ersoy’dan da razı olsun. Tüm şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Onlar olmasaydı biz bu vatan topraklarında rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayamayacaktık” dedi.

HKUHABER – CANER KARGIN