HKÜHABER-HKÜ Göç Araştırma Merkezi (KalMIREC) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Suriyeli Kadınları Destekleme Derneği (WSA) ile bir dizi etkinliğe imza atacak.

Suriyeli ve Türk kadınlar arası kültürel paylaşımların artmasını hedefleyen etkinliklerin ilki 5 Mart Salı günü gerçekleşecek. “Tatlı Yiyelim Tatlı Konuşalım” adlı etkinlik kapsamında her iki ülkenin kadınları mutfak zenginliklerini ve hünerlerini paylaşacak.

TÜRK VE SURİYELİ KADINLAR BİRLİKTE SPOR YAPACAK

Hafta kapsamında bir diğer etkinlik ise 6 Mart Çarşamba günü ‘’Göç, Kadın, Spor ve Uyum’’ adıyla gerçekleşecek. Etkinlik ile Suriyeli ve Türk kadınlar birlikte spor yapacak ve sporu kültür üzerinden değerlendirecekler.

YILDIZ RAMAZANOĞLU SÖYLEŞİSİ

Haftanın üçüncü etkinliği ise yazarlık konusunu ele alıyor. HKÜ Hukuk Amfi 3’de Yazar Yıldız Ramazanoğlu “Türkiye’de Kadın Yazar Olmak” konusu üzerine söyleşi gerçekleştirecek.

Hafta boyunca devam edecek etkinlikler Kilis’deki WSA’nın şubesini ziyaretle son bulacak. Etkinliklere WSA’dan Suriyeli kadınlar ve HKÜ’den öğretim üyeleri ile öğrencilerin yanı sıra çok sayıda ilgilinin katılımı bekleniyor.

HKUHABER- FATMA ÖZCAN