HKÜHABER / Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Göç Araştırma Merkezi (KalMIREC) Gaziantep’i değiştirecek bir proje hazırladı.

KalMIREC, göç konusunda temel bilgiler, göçmenlerle empati kurma, görmeyi öğrenme, zaman yönetme, farklı açılardan bakma, bir topluluk önünde sunum yapma, birbirinden öğrenme ve beraber düşünme becerileri kazandırma yolunda hızla ilerliyor.

GÖÇ GİRİŞİMCİLERİ PROJESİ

KalMIREC Göç Araştırma Merkezi, Göç Girişimcileri Projesinde katılımcılarına uyguladığı eğitimle, şehri değiştirecek, göçü anlayan, yorumlayan, göç konusunda farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

PROJE 7 AŞAMADAN OLUŞUYOR

Bu proje; Zoraki Göçe Tabi Olsaydım, Problem Çözme Teknikleri, Nefret ve Umut Piramidi, Göç Bağlamında, Başarılı Sunum Yapma Teknikleri, Altın Gözlükle Bakmak, Görmek, Kompozisyon oluşturmak ve Fotoğraflama olmak üzere 7 aşamadan oluşuyor.

KATILIMCILARA GÖÇ GİRİŞİMCİSİ SEFTİFİKASI

Proje sonunda, belirli becerileri kazanan katılımcılar, göç girişimcisi sertifikası alacak ve artık uygulamada uzman oldukları üç alıştırmayı özellikle Gaziantep’te MEB’e bağlı okullarda uygulayarak farkındalık oluşturma imkanı bulacak.

HKÜ HABER MERKEZİ – FATMA ÖZCAN