HKUHABER / HKÜ’de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel etkinlik düzenlendi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, HKÜ İletişim ve Güzel Sanatlar Fakültelerinde öğretim üyeleri ve öğrencilere karanfilli Dünya Kadınlar Günü jesti yaptı.

“KADIN DÜNYASI VEFALI BİR DÜNYA”

Sözen törende yaptığı konuşmada, ‘’Tüm emekçi kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlu olsun, akademik camiada kadınlar olarak sayımız her geçen gün artıyor’’ dedi.

Sözen konuşmasına şöyle devam etti: “Kadınlar karar alamaz, karar veremez algısının ortadan kalktığını görüyoruz. Bu da ayrı güzel bir gelişme. Kadın erkek fırsat eşitliği için, kadın dünyası vefalı bir dünya. İnşacı bir dünya ve bu dünyada var olmak, yeniden inşa etmek de kadınlara düşüyor. Yapacak çok şeyimiz var. Mimariden tasarıma, görsel sanatlara hatta dini konulara kadar bu konularda bir kısım erkekler maalesef başarısız çıktılar. Kadınların el atmasıyla daha yaşanabilir, daha merhametli daha vicdanlı bir dünya inşa edilebilecek diye düşünüyorum”

Sözen, konuşmasının ardından kadın öğretim üyeleri ve öğrencilere karanfil dağıttı ve katılımcıların kadınlar gününü kutladı.

“KADINLARDAN KADINLARA NOTLAR” ETKİNLİĞİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, İletişim Fakültesinde, “Kadınlardan Kadınlara Mesajlar” etkinliği düzenlendi. Fakültenin giriş katına kurulan panoya, kadınlar, günün kendileri için anlam ve önemini anlatan sözler yazdı.

Rektör V. Sözen de, platformu ziyaret ederek bir not kağıdına düşüncelerini yazarak astı.

HKÜ HABER MERKEZİ CANER KARGIN – FATMA ÖZCAN