GAZİANTEP / RTÜK 11. Gelecekle İletişim Çalıştayı’nı bu yıl “Kurtuluş Mücadelelerinde İletişim Araçları” teması ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Merkez Kampüsünde gerçekleştirecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) 11. Gelecekle İletişim Çalıştayının bu yılki teması ‘’Kurtuluş Mücadelelerinde İletişim Araçları’’ olacak. Çalıştay 24-25 Nisan tarihleri arasında Gaziantep’de yapılacak.

RTÜK’ün Gelecekle İletişim Çalıştayı 24 Nisan Gaziantep’de Panaroma Müzesi, Gaziantep Kalesi’nde bildiri sunumu ile başlayıp Millet Hanı, Karagöz Camii, Kürkçü Hanı, Şeyh Camii, Şehitler Parkı, Kurtuluş Müzesi Bildiri Sunumuyla devam edecek.

25 Nisan’da HKÜ Kongre Merkezinde saat 13.00’da Sergi Açılışı ile sunumlara geçilecek olan 11. Gelecekle İletişim Çalıştayı üç oturumda gerçekleşecek.

Gelecekle İletişim Çalıştayı 26 Nisanda Şanlıurfa’da Şeyh Mesut Türbesi, Balıklıgöl ve Göbekli Tepe ziyaretleriyle devam edecek ve 27 Nisan tarihinde sona erecek.

GELECEKLE İLETİŞİM ÇALIŞTAYI

RTÜK’ün 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği Gelecekle İletişim Çalıştaylarının amacı Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Akraba Topluluklarından ülkemize gelerek radyo ve televizyon bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu marifeti ile birlikte hareket edebilmeleri, Türkiye’nin uluslararası deneyiminin paylaşılması, mezkur öğrencilerle ilgili bir bilgi havuzu oluşturulmasıdır. Bu anlamda 45 öğrenci bu çalıştayda aktif olarak katılımcı olacak ve sunumlar yapacak.

HKÜ HABER MERKEZİ – FATMA ÖZCAN