Nisan ve Mayıs aylarında düzenlenecek olan tiyatro, müzik ve konserlerle bahar mevsimi Gaziantep’te dopdolu geçecek.

Benim Adım Feuerbach (Tiyatro)
Başrol oyunculuğunu Selçuk Yöntem’in üstlendiği ve neredeyse tek başına gerçekleştirdiği tek perdelik bu oyunun süresi 65 dakika. Sahnedeki duruşuna hayran kalacağınız usta sanatçı 20 Nisan’da seyircileriyle buluşacak.

Oyunun konusu insanın hikâyesidir. Yenilgiye uğrayan, çaresizliğe kapılan, hastalanan ama yine de direnen insanı anlatır.

GAÜN Mavera Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelenecek olan oyununun başlangıç saati 20.00.

Çingeneler Zamanı (Müzikal)
1980’lerin Yugoslavya’sında neşeleri eksilmeyen ancak yüzlerine baktığımızda her bir çizgide hüzünlerini görebildiğimiz çingenelerin aşkları, ayrılıkları, mutlulukları ve acılarıdır, zaman zaman güldürüp, zaman zaman da hüzünlendiren… Hatica kızını kaybetmiş, iki torununa hayatını adamış bir büyükanne ve başından bela eksik olmayan oğluyla yaşayan bir annedir. Çingeneler Zamanı, tüm saflığıyla aşık olan ancak büyükannesinin kararıyla kardeşi için yollara düşen, zengin olmak hayaliyle kalbindeki beyazı siyaha çeviren bir torun ve hayallerindeki Hollywood’a ulaşmak isterken sahip olduğu saf aşkı kaybeden genç bir çingene kızın hikayesidir.

Çingeneler Zamanı, 25 Nisan Perşembe günü, GAÜN Mavera KSM’de saat 20.00’da dinleyicileri ile buluşacak.

Ran (Tiyatro)
Yurdaer Okur’un, Nazım Hikmet’in şiir ve kitaplarından sahneye uyarladığı tek kişilik performansı şiir sevenler, özellikle de Nazım’ı sevenler için oldukça çekici bir fırsat.

5 Mayıs 2017’de Londra Millfield Tiyatrosu’nda dünya prömiyerini de gerçekleştiren oyun şimdi Gaziantep’te!

Benim Koleji Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan oyun, 3 Mayıs Cuma günü saat 20.00’da başlayacak.

Fazıl Say ‘ Truva Sonatı ’ (Konser)
Çanakkale Belediyesi’nin Truva Yılı kapsamında sipariş ettiği ve dünyadaki ilk seslendirilişi Ağustos ayında Çanakkale’de gerçekleştirilen Truva Sonatı, 40 dakikalık ve 10 bölümlük bir piyano sonatıdır.

Fazıl Say Truva Sonatı 20 Mayıs Pazartesi günü GAÜN Mavera KSM Açıkhava Sahnesi’nde dinleyicileri ile buluşacak.

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist uzun bir aradan sonra şehrimizi yeniden onurlandırırak kulaklarımızın pasını silmeye geliyor. Konserin başlangıç saati 21.00.

Donkişot’um Ben (Tiyatro)
Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot, Bulgakov’un dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen yepyeni bir metin ile seyircilerle buluşuyor.
İki perdeden oluşan oyunun başrollerini Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu paylaşıyor. 23 Mayıs Perşembe günü, saat 21.00’da GAÜN Mavera KSM’de gerçekleşecek olan oyun klasik sevenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Yetersiz Bakiye (Tiyatro)
İki perdelik bir komedi oyunu olan Yetersiz Bakiye, son 10 oyununu sahnelemeye hazırlanıyor. Son yılların gülmekten yerlere düşüren komedisinin başrollerini Hakan Yılmaz ve Hande Subaşı paylaşıyor.

GAÜN Mavera KSM’de sahnelenecek olan oyun, 30 Mayıs günü saat 21.00’da başlayacak.

HKÜ HABER MERKEZİ HAZER KARAKURT