Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere daha iyi bir eğitim vermek amacıyla çevrimiçi “RAUNT Eğitime Destek Programı”nı hayata geçirdi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye’ye örnek olacak bir projenin hayata geçirildiğini kaydetti.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ‘GASMEK Uzaktan Eğitim Sistemi Tanıtım Toplantısı’nda gençlere hitap eden Gül, programın, Türkiye’de sistemli bir şekilde yapılan en önemli projelerden biri olduğunu ifade etti.

Eğitim politikalarında hükümet politikalarının en iyi şekilde uygulandığı İl olabilmek hedefiyle çalışmalarına devam ettiklerini aktaran Gül bu anlamda gençlere sonuna kadar güvendiklerini belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise eğitim hayatında çok zorluklar çektiğini ve bunun gençler için bir örnek olması gerektiğinden bahsederek, “Eğer bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olarak huzurlarınızdaysam bu bana ülkemin vermiş olduğu fırsat eşitliğidir. Canınız sıkıldığında, umutsuzluğa kapıldığınızda, ‘eyvah ben bunu başaramıyorum’ dediğiniz anda ‘Fatma başkan başardı, ben de başarabilirim’ diyeceksiniz. 1 milyon genç var bu şehirde. 2 milyon bize emanet” diye konuştu.

HKU HABER MERKEZİ – MEHMET TÜRK