Gaziantep Valisi Davut Gül 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Gül mesajında şunları kaydetti…

“Çağdaş ve demokratik toplum yaşamının en önemli özelliklerinden birisi de bağımsız ve tarafsız bir basının varlığıdır.

24 Temmuz 1908, Türk basınında sansürün kaldırılması ve ifade hürriyetinin sağlanması adına basın tarihimizin önemli olaylarından birisidir.

Ülkelerin gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri vardır. Basın dünyasında çalışan ve emek veren gazetecilerin yağmurda, çamurda,  zaman zaman ise canını da tehlikeye atarak gerçekleştirdiği özverili çalışmaları sayesinde ülkemizde basın önemli bir konumda bulunuyor. Ülkemizin ve şehrimizin gelişimi, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basın sektörünün çok önemli katkıları bulunuyor.

Bu duygu ve düşünceler ile 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışı’nın 111’inci yıl dönümü münasebetiyle, ilimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcileri ile üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın “24 Temmuz Basın Bayramı”nı  kutlar, tüm basın mensuplarımızın habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılı olmasını temenni ederim.”

HKU HABER MERKEZİ ASLI NUR GEZER