HKUHABER- Yıllardır konsept tasarımları ortalarda dolaşan ancak sadece bir hayalden ibaret olacağı yönünde yorumlar yapılan katlanabilir akıllı telefonlar kısa süre içinde gerçek olabilir.

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Samsung geçtiğimiz yıl patentini aldığı katlanır ekranları akıllı telefonlarında kullanmaya hazırlanıyor.Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, Güney Kore merkezli Samsung’un Project Valley adını verdiği katlanır akıllı telefon projesi tüm akıllı telefon dünyasında devrim niteliğinde bir gelişmeye neden olacak gibi görünüyor.

KATLANIR TELEFONLAR NE İŞİMİZE YARAYACAK?
Güney Kore medyasında yer alan söylentiye göre katlanır akıllı telefonlar normalde 5-inç boyutunda olacak.
Daha büyük ekrana ihtiyaç duyan kişiler telefonun katlanabilmesi sayesinde 7-inç boyutunda bir tablete dönüştürebilecek.

FİYATI NE KADAR ?

Samsung un öncülük ettiği bu teknolojiyi huawei de ben buradayım demekte Güney Koreli şirketlerin telefonun maliyetinden ötürü biraz daha beklemeyi tercih ettiği varsayılıyor.
Rapora göre, katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon için kullanıcıların 1500 ile 2000 dolar arasında bir meblağı gözden çıkarmaları gerekecek. Bu da katlanabilir ekranlı telefonların satışının o kadar da kolay olmayacağının bir göstergesi.
Ülke dışında 2000 dolar olan bir telefon ülkemizde muhtemelen 20.000TL dolaylarında bir fiyata satılacaktır. Açık konuşmak gerekirse Türkiye’de mevcut şartlarda bir telefon için 20.000 TL verebilecek kişi sayı oldukça sınırlıdır. Muhtemelen böyle bir telefonun satış rakamları ülkemizde 4 haneli rakamlara bile ulaşamaz.

HKUHABER- CANER KARGIN