Öğrencilerine sosyal, kültürel, sanatsal ve bilimsel değerler kazandırmayı hedefleyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi, “Sadece Derslere Girmekle Üniversiteli Olunmaz” mottosu ile her yıl iki yüzün üzerinde sosyal ve kültürel etkinliğe imza atıyor.

Üniversite bünyesinde bulunan Kongre ve Kültür Merkezi, modern mimari yapısı ve 1000 kişilik kapasitesi ile bölgenin en büyüğü olarak; kongre, seminer, sempozyum, panel, organizasyon, iş toplantıları ve her türlü aktiviteye ev sahipliği yapıyor.

Üniversitemiz patentini aldığı ‘’Altın Baklava Film Festivali” ile sinema sektörünün gelişmesine ve eser üreticilerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanınmasına katkı sağlanmasını amaçlanıyor. İnovatif ve proaktif bir üniversite olarak kendini tanımlayan HKÜ, düzenlediği “Akıllı Şehir Gaziantep” etkinliği ile inovatif fikirleri bir araya getiriyor. İnovasyon konusunda etkin rol oynayan HKÜ, Akıllı Şehir Gaziantep ile pazar ve teknoloji odaklı inovasyon çalışmalarına da öncelik vererek sürdürülebilir şehir için girişimcileri de destekliyor.

Öğrencilerin en iyi bildiği malzeme olan ve severek tüketilen spagetti ise yine patentini alan Hasan Kalyoncu Üniversitesinde farklı bir şekle bürünüyor. HKÜ her yıl düzenlediği “Spagetti Köprü Yarışması” ile Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencilerini bir araya getiriyor. Son yıllarda HKÜ Mühendislik Fakültesi ve KALİTTO işbirliği ile düzenlenen ‘’Hackathon’’ öğrencilerin grup çalışmaları yapmalarına ve zamanı yönetme becerisi kazanmalarına olanak sağlıyor. Bununla birlikte Her fakülte ve bölümün kendi alanlarında düzenledikleri; panel, konferans, seminer ve projeler ile düzenlenen etkinliklerin yanı sıra HKÜ, öğrencilerini öğrenci kulübü kurmaya teşvik ediyor.