30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıl Dönümü 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı 97. Yıl Dönümünde coşkuyla kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan kutlama törenine; Vali Davut Gül, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin katıldı. Atatürk Anıtı’na koyulan çelenkle başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı okundu. Törende askeri personel tarafından Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Zafer Bayramı’nın anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapılarak öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Tören kapsamında Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri Gül, Şahin ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Törene Gaziantep Milletvekilleri; adli, idari, askeri ve siyasi temsilciler; sivil toplum kuruluşları, şehit ve gazi derneklerinin mensupları ile vatandaşlar katıldı.

HKUHABER – ASLI NUR GEZER