Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan “TEKNOFEST”teki yerini aldı.

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenen festival, binlerce ziyaretçinin uğrak noktası oldu.

HKÜ’NÜN SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ

HKÜ KALİTTO (Kalyoncu Teknoloji ve Transfer Ofisi) yetkilileri tarafından katılım yapılarak organize edilen stantta, akademisyenler ve KALİTTO çalışanları çeşitli tanıtımlar yaptı.

Türkiye’nin önemli firmalarının kurduğu stantlarda çeşitli teknolojik çalımalar ve etkinlikler tanıtılırken Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) festivalde yerini alarak kurduğu stantla çeşitli teknolojik çalışmalar, etkinlikler ve ürünlerini tanıtıyor.

HKÜ tarafından üzerinde çalışarak yapılan; elektrikli motosiklet, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri, çeşitli oyunlar, nesnelerin interneti teknolojisi (iot), yapay zeka ürünleri gibi çeşitli ürünler stantta sergilendi. Büyük küçük her kesimin ilgisini çeken teknolojik ürünler, katılımcılar tarafından tüm beğenileri üzerinde topladı.

TEKNOFEST’in son gününe kadar birçok etkinlik düzenlenmesi planlanırken HKÜ festival boyunca, kurduğu teknoloji standı ile ziyaretçilere bilgilendirme ve birçok deneyim fırsatı sunacak.

MÜTEVELLİ HEYETİ HKÜ STANDINI ZİYARET ETTİ

HKÜ Mütevelli Heyeti; Başkanı Cemal Kalyoncu ve ailesi, Başkan Vekili Haluk Kalyoncu ile birlikte HKÜ standını ziyaret ederek teknolojik uygulamalar ve ürünler hakkında detaylı bilgi aldı.

Standa misafirleriyle katılan Kalyoncu Ailesi teknolojik uygulamalar ve ürünleri denedi. Stantta hatıra fotoğrafı çektiren Kalyoncu Ailesi, HKÜ Akademisyenlerine ve yetkililerine başarılar dileyerek stanttan ayrıldı.

2 BİN TAKIM, 10 BİN FİNALİST TEKNOFEST’TE MÜCADELE EDİYOR

Teknofest kapsamında; bu yıl aralarında İnsanlık Yararına Teknoloji, Yapay Zeka, İnsansız Su Altı Sistemleri, Uçan Araba Tasarımı, Sürü İHA Simülasyonu’nun bulunduğu 19 yarışma düzenlendi. Bu yarışmalara, 122 ülke ve Türkiye’nin 81 ilinden toplam 17 bin 373 takım ve 50 bin yarışmacı başvurdu. Yarışmaların finallerinde ise yaklaşık 2 bin takım ve 10 bin finalist mücadele etme hakkı kazandı.

Katılımcıların büyük bir ilgi ile izlediği festivalde, Solo Türk ve Türk Yıldızlarıyla Türk ve yabancı gösteri grupları havacılık gösterileri sundu. Ayrıca farklı büyüklüklere ve görevlere sahip çok sayıda özel uçak festival alanında sergilendi. Ziyaretçilere yönelik, 3D yazıcılar içeren teknoloji atölyeleri ve eğitici atölyeler düzenlendi. Milli teknolojiler, sanal gerçeklik uygulamasıyla izlendi. Ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST, İstanbul Atatürk Havalimanında nefes kesen gösteri uçuşlarına ev sahipliği yaptı.

HKÜ HABER MERKEZİ