Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, bölgenin Ortadoğu’ya açılan kapısı konumunda bir kent olarak otomotiv sektöründe de her türlü girişime hazır olduklarını söyledi. Ünverdi, ‘Biz hazırız’ mesajı verdi. 

Ünverdi, milli ve yerli teknoloji hamlesi kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğünde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen yerli otomobilimiz ile ülkemizin büyük bir dönemeci geçtiğini söyledi.

Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde düzenlenen “Yeniliğe Yolculuk Buluşması” programında bu büyük gurura ortak olduklarını kaydeden Ünverdi,  “Biz önceki sanayi devrimlerini maalesef kaçırdık, ama artık gelişen dünyada yerimizi alabilmemiz, hatta bulunduğumuz yeri muhafaza edebilmemiz için yüksek teknolojileri yakalamaktan başka şansımız yok” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN OTOMOBİLİ BİR DÜNYA MARKASI HALİNE GELECEK”

TOGG tarafından geliştirilen yerli otomobilimizin kritik bir dönemde meydana geldiğini ve yeni nesil bir otomobil olarak uluslararası rekabette yarışa geriden değil, hatta bir adım önde başlama imkanı bulabileceğini kaydeden Ünverdi, “Otomotiv sektörü dünyanın en rekabetçi sektörleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Uzun senelerdir benzinli ve dizel motorların hakim olduğu sektörde artık firmalar elektrikle çalışan otomobil teknolojileri üzerine projeler yürütüyor. Yarı benzin, yarı elektrikli modellerin ağırlık kazandığı bir dönemde ülkemiz tamamen elektrikli bir otomobil ile sektördeki iddiasını da ortaya koymuş oldu. Yüksek teknolojili bu yeni nesil otomobil ile Türkiye inşallah otomotiv sektöründe de kendi otomobili ile bir dünya markası haline gelecek” diye konuştu.