HKÜ İletişim Fakültesi öğrencisi Zeynep Akgün’den kampüs, eğitim ve bölümler hakkında bilgi aldık.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Zeynep Akgün üniversite tercihi yapacak öğrencilere yardımcı olmak amacıyla HKU Haber’den Beyza İYİKÜLLAH’a kampüs hayatını anlattı.

Merhaba,öncelikle kendinizi tanıtır mısınız ?

Adım Zeynep Akgün. 20 yaşındayım, Gaziantepliyim ve Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Görsel İletişim Tasarımı bölümünde okuyorum.

Bölümün hakkında bilgi verir misin? Bu bölümü tercih etmek isteyen arkadaşlara tavsiyelerin var mı?

Bölümümün yelpazesi çok geniş, içinde bir çok alanı barındırıyor. Öncelikle ağırlıklı olarak grafik tasarımı, animasyonun olmasıyla birlikte sinema, reklam, kurgu, iletişim ve haber alanları da bulunmaktadır. Eğer bu alanlarla ilgili herhangi bir yetenekleri veya istekleri varsa bu okulda ve bölümde çok mutlu olacaklarını düşünüyorum.

Bu bölümü okurken okulun sağladığı olanaklar nelerdir ?

Derslerimizle ilgili film ve belgesel çekimlerimizde her türlü ekipman olanağı sağlanmaktadır. MAC laboratuvarlarımızda bilgisayar olanağı sağlanmakta ve son teknoloji malzemelerimizle derslerimizde bize destek olunmaktadır.

Görsel iletişim tasarımı bölümünü araştırarak ve isteyerek mi tercih ettiniz hedefiniz burası mıydı ?

Bu bölümün Hasan Kalyoncu Üniversitesinde açıldığını öğrendiğimde araştırma fırsatım oldu. Bölümü araştırdıktan sonra bu mesleği yapmak istediğime karar verdim.

Okulu, kampüsü seviyor musunuz? Bir üniversite öğrencisi olarak kendinizi bu alanda özgür hissediyor musunuz?

Kampüsümüz gün geçtikçe genişliyor. Önceden imkanlarımız daha kısıtlıydı, okulumuz genişledikçe özgürleşiyoruz.

Eğitim sistemiyle ilgili genç bir üniversiteli olarak eleştirdiğiniz veya memnun olduğunuz şeyler nelerdir ?

Ancak kendi bölümümdeki sistemle ilgili konuşabilirim bilgim dahilinde. Aldığımız seçmeli derslerin etkisiyle ve hocalarımızın desteği ile biz bölümümüzü çok iyi yansıtabiliyoruz.

Hasan Kalyoncu Üniversitesinde bulunan diğer fakülteler nelerdir ?

Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Meslek Yüksekokulu Fakülteleri bulunmaktadır.

HKU HABER MERKEZİ – RÖPORTAJ BEYZA İYİKÜLLAH